E-Mail Adresi Şifre
» Üye Ol! » Şifremi unuttum!

Satış Sözleşmesi

 

Madde 1 - Sözleşme Tarafları

1.1  2. Matbaacılar Sitesinde 1NA09 Topkapı, Zeytinburnu - İstanbul adresinde faaliyet gösteren Hilal Matbaacılık (Bundan sonra kısaca “HİLAL MATBAA” olarak anılacaktır.) ile www.hilalkartvizit.com web sitesinden sipariş verirken elektronik olarak onay veren “Müşteri” arasındadır.

Madde 2 - Konu

2.1 İşbu sözleşmenin konusu; Hilalkartvizit.com internet sitesi üzerinden online sipariş verecek müşteri ile “HİLAL MATBAA”’nın karşılıklı yükümlülükleri.

Madde 3 - Hak ve Yükümlülükler

3.1 Müşteri’nin Hak ve Yükümlülükleri:

3.1.1 Müşteri Hilalkartvizit.com üzerinden ve hakkında gerçekleştireceği her türlü işlem ve eylemde iş bu sözleşme koşullarına, kanuna, ahlaka ve adaba, temel ve ticari dürüstlük ilkelerine uyacağını kabul ve taahhüt eder.

3.1.2 “HİLAL MATBAA”,  yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Müşteri’nin kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşabilir.

3.1.3 Müşteri üye olurken veya sipariş verirken kullandığı kullanıcı adı, şifre, ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Bu bilgilerin doğru olmasından ve 3. şahıslarla paylaşılmasından Müşteri bizzat kendisi sorumludur. Bilgilerin doğruluğu ve 3. şahıslarla paylaşılan bilgiler konusunda yaşanacak sorun ve zararlardan Müşteri sorumludur.

3.1.4 Müşteri göndereceği sipariş dosyalarının sitemizde yer alan tasarım ölçü ve kurallarına uygun olarak göndermekle yükümlüdür. Müşteri belirtilen ölçü ve kurallara aykırı  gönderdiği dosyalarda oluşacak olan zararlardan müşterinin kendisi sorumludur.

3.1.5 Müşteri işlerini gönderirken Kredi kartı, Havale, EFT kanalları ile ödeme yapabilmekte olup, işin baskıya girmesi için ödemenin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Gönderdiği sipariş gurubunda yer alan bütün ürünlerin ödemesini tek seferde yapmakla yükümlüdür. Aksi halde yapılan eksik ödeme gruptaki bir kısım işlerin basılmasına yeterli olsa dahi iş baskıya alınmayacaktır.

3.1.6 Müşteri siparişi baskıya alındıktan sonra iptal edemez, geri ödeme talep edemez. Müşteri iptal işlemini sadece “İş Baskıya Girmeden”  gerçekleştirebilir. Müşteri siparişini iptal koşullarına uygun gerçekleştirdikten sonra geri talep edebilir. Geri talep edilen ücret 3 gün içerisinde ödenmenin yapıldığı yol ile (havale, eft, kredi kartı vb.) geri ödeme yapılacaktır.

3.1.7 Müşteri’nin göndermiş olduğu sipariş Grafiker tarafından askıya alınıp bilgi istendiğinde gönderilecek bilgiyi kontrol etmek müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri , hazırlanan tasarıma onay verdikten sonra olabilecek metin, rakam v.b hatalardan sorumludur.

3.1.8 Müşteri sipariş verdiği ürünleri 15 gün içinde teslim almak zorundadır. 15 gün içinde teslim alınmayan mallardan firmamız sorumlu değildir. Müşteri yasal larak hiç bir hak iddia edemez.

3.1.9 Müşteri geri bildirim yapmadığı taktirde yaşanacak olan gecikmeden “HİLAL MATBAA”  sorumlu değildir.

3.2  “HİLAL MATBAA” ’nın Hak ve Yükümlülükleri

3.2.1 “HİLAL MATBAA”, site üzerinden gönderilen dosyaları ödemesi tam olarak yapıldıktan sonra her ürünün açıklamasında yer alan baskı seçeneklerindeki fire oranları ve teslim tarihi dahilinde basıp göndermekle yükümlüdür.

Madde 4 - Kampanya ve Fiyatlar

4.1 HilalKartvizit.com’da devam eden kampanyaların süresi  “HİLAL MATBAA” tarafından belirlenir ve bitiş ve başlangıç tarihi saklıdır.

4.2 “HİLAL MATBAA”  fiyat listesinde bulunan teslim sürelerinde ve fiyatlarda değişiklik yapabilir. Değişiklik tarihi saklıdır.

4.3 Fiyat listesinde görülen fiyatlara KDV dahil değildir. Ayrıca KDV eklenecektir. Faturasız satışımız yoktur.

4.4 Kargo ücreti müşteriye aittir.

Madde 5 - Sözleşme Değişiklikleri

5.1 “HİLAL MATBAA”, iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak uygun göreceği bir zamanda değiştirebilir. Bu değişiklik HilalKartvizit.com’dan veya üyelerin email adreslerine bildirilecektir.

Madde 6 - Mücbir Sebepler

Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, “HİLAL MATBAA”  işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya gerçekleştiremesi durumnunda herhangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.

Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır.

Madde 7 - Geri İade

7.1 Basılan ürünlerinin geri iadesi yapılmamaktadır.

7.2. Sipariş veren, siparişleri teslim aldıktan sonra eksik ve kusurları 7 gün içinde  Hilal Matbaacılığa bildirmek zorundadır. Aksi taktirde tam ve eksiksiz olarak teslim edilmiş kabul edilir.

7.3  Müşteri, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri teslim alırken firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmek ve eğer üründe herhangi bir kusur mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almamak ile yükümlüdür. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum en kısa zamanda Hilal Matbaacılık`a bildirilmelidir.

Madde 8 - Hükümler

8.1 İşbu sözleşme taraflar yukarıda bulunan yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır, yukarıda bulunan yükümlülükler yerine getirilmediği taktirde karar mercii İstanbul mahkeme ve icra daireleridir.